• Yorum Yok
  • 21 April 2016

Astropay kart nasıl kullanılır diye sorulduğu zaman kısa birkaç bilgi verebiliriz. Bunlardan ilki Astropay’in tek kullanımlık bir numara dizisi olduğu ve sadece bir defa geçerli olduğudur. Yani aldığınız bir pin numarasını yalnızca bir kere kullanır ve silersiniz. Sonrasında sizin bir işinize yaramaz ve kredi kartı numarası gibi içerisine bakiye yükleyemezsiniz. Bu nedenle size lazım olan miktar kadar alım yapmalısınız. Daha sonra içerisine tekrar bakiye yüklerim ya da bozdururum diye düşünmemelisiniz.

Astro Pay Kart Nedir

Astro Pay Kart Nedir

Astropay’ın Kullanım kısmına geldiğimiz zaman ise, sizlere satıcı tarafından belirli haneli bir numara verilecektir. Bu numara sizlerden alışveriş esnasından Astropay ödeme seçeneği seçildiği zaman istenir. Sizlerde kutucuğa bu numaraları yazar ve ödeme yapmak istediğiniz miktarı girersiniz. Çünkü ödeme sonrasında eğer Astropay’iniz ödeyeceğiniz miktardan fazla ise size para üstü verilir. Para üstü verilme şeklinde ödeme şekliniz ile aynıdır. Size paranız karşılığında yeni bir Astropay numarası üretilir ve paranız size geri iade edilir. Böylece yeni bir pin numarasına daha sahip olmuş olursunuz. Astropay numaranızı kimseyle paylaşmamalısınız. Bu nedenle yeni bir satıcıdan Astropay kart alırken, mutlaka cep telefonunuza göndermenizi söylemelisiniz. Çünkü bilgisayarlarda bulunan zararlı bir takım programlar bu numaraları ele geçirebilir. Bu da sizin sıkıntıya girmesi için yeterli bir sebep olacaktır.

Astropay kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de yukarıda bahsetmiş olduğumuz para üstü konusudur. Sizler ödeme yaparken kalan bakiyenizin Astropay numaranızda kalacağını zannedersiniz ancak; size yeni bir Astropay numarası verilir. Bu numara olmadan da alışverişinize devam edemez ve bakiyenizi kaybedersiniz. Bu nedenle alışveriş sonunda eğer para üstü almanız gerekiyorsa, sitenin size yeni bir Astropay numarası vermesini mutlaka bekleyiniz. Bugün birçok kişi Astropay numarasını birden fazla kullanacağını zannettiği için yeni numarayı almıyor ve maalesef kalan paralarını kaybediyor. Tüm bunlara dikkat edildiği ve uygulandığı zaman son derece güvenli bir ödeme seçeneğidir. Şuanda tüm dünya da yavaş yavaş artıyor olmasının en büyük sebebi de son derece güvenlikli bir ödeme sistemi olmasıdır. Çünkü insanlar bilgilerini hiç kimse ile paylaşmak istemiyorlar.

Yorum Yazın