• Yorum Yok
  • 21 April 2016

Astropay ödeme kanalları Türkiye’de maalesef çok yaygın değildir. Bu nedenle de birçok insan Astropay’in ne demek olduğunu bilmemektir. Sürekli internet ile uğraşan ve evrensel bazı büyük sitelere giren kişiler Astropay’in ne olduğunu ve nasıl ödeme yapılabildiğini bilmektedirler. Türkiye’de ne çok nerelerde kullanıldığına bakacak olursak; Facebook, Skype, Amazon ve online oyunlar ilk sıralarda yer almaktadır. Fakat bu sitelerde Türkiye’ye özel siteler değillerdir. Ulusal ve büyük siteler oldukları için Astropay ödeme seçeneğini de kabul ediyorlar. Bizlerde kendi güvenliğimizi düşündüğümüz için zaman zaman ödemelerimizi Astropay üzerinden yapıyoruz. Eğer sizlerde kredi kartı bilgilerinizin başkalarının ellerine geçmesini istemiyorsanız, Astropay kullanabilir ve kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

astropay-bozdurmaAstropay’in Türkiye’de en çok kullanıldığı yerlerden en büyüğü ise google play oyunlarıdır. Oyun sitelerine ödemelerimizi kredi kartımız ile yapabiliyoruz. Her ne kadar kolaylık sağlayıp kredi kartı ile ödeme yapmamıza izin veriyor olsalar da,  bu oyun siteleri oyuncunun kredi kartı bilgileri ve kimlik bilgileri gibi özel bilgileri istemektedir. Bu tarz özel bilgilerin kimseye verilmemesi gerektiği içinde insanlar farklı ödeme kanallarına yönelmek zorunda kalıyorlar. Bu ödeme kanallarından bir tanesi de Astropay olduğu için insanlara en kolay Astropay gelmektedir. Üstelik bugün baktığımız zaman yurtdışındaki hemen hemen bütün oyun siteleri Astropay ile ödemeyi kabul etmektedir.

Her ne kadar Türkiye’de az kullanılıyor olsa da, yine de google play oyun siteleri Türkiye’de de bunun kullanıldığını ve insanların bu yöntemi kullanmak isteyeceğini çok iyi biliyorlar. Tüm bunların haricinde Türkiye’de Astropay kullanımı maalesef yapılamıyor. Alımları ve satımları da oldukça masraflı ve yorucu olduğu için insanlar kısa yoldan ödeme olan kredi kartını daha çok tercih ediyorlar. Kredi kartının Astropay’e göre avantajı her dakika cebinizde bulunuyor olması ve istediğiniz anda alışveriş yapabiliyor olmanızdır. Biz Türklerinde çok fazla çalışmak istemediğini ve kolaya kaçmak istediğini düşünecek olursak, Astropay uzun seneler boyunca da ülkemizde ki internet sitelerinde pek fazla yaygın bir ödeme seçeneği olarak karşımıza gelemeyecektir.

Yorum Yazın